Проблема із шарнірами Lenovo Y50 №1: кріплення шарнірів у верхній кришці ноутбука відпали чи розтрощенні

Метки: ,

Шарніри ноутбука Леново Y50 чинять на нього доволі сильний тиск. Тому, цей ноутбук часто має проблеми із кріпленнями шарнірів у верхній кришці (це та, в якій вмонтовано екран).

Один із способів вирішення подібних негараздів наведено у цій статті.

Кріплення шарнірів в лаптопі Леново Y50 виконані у вигляді пластикового стовпчика із вплавленою туди різьбовою вставкою. Не є великою несподіванкою той факт, що різьбова вставка може достатньо легко відірватися від пластика через сумнівну якість останнього. У відеофрагменті ви бачите кріплення правого шарніра у верхній кришці із такою проблемою:

Просте та надійне рішення цього питання полягає у невикористанні способу кріплення, що надається виробником в цьому ноутбуці. Можна замінити розтрощенні стовпчики своїми болтом, гайкою та шайбою. Вони можуть закріпити шарнір на кришці без використання крихкого пластика, але доведеться свердлити отвори у верхній кришці ноутбука.

Я використовував болти діаметром 2.5 мм, але свердлив трьоміліметрові отвори, щоб голівка болта трохи ховалася в кришці. Спочатку, встановіть різьбові вставки на місце та зробіть одноміліметрові отвори, використовуючи різьбові вставки у якості напрямних. Після того, як одноміліметрові отвори будуть знаходитися на правильних місцях, свердліть товстіші отвори для тих болтів, що у вас в наявності. Отак може виглядати верхня кришка після свердління:
Верхня кришка Леново Y50 із трьома просвердленими отворами для кріплення петлі

Зараз вже можливо закріпити шарнір за допомогою болта вставленого зовні через отвір та шарнір, шайби покладену на шарнір та під гайку. Але, я б радив використати додаткову шайбу між шарніром та щойно зробленим отвором. Ця шайба має компенсувати відсутність різьбової вставки та переносити тиск на металеву кришку. Без неї тиск буде йти на інші вцілілі різьбові вставки, а отже й на крихкий пластик. Така шайба може бути зроблена із самої різьбової вставки — просто розсвердліть різьбу свердлом діаметром 2.5 мм.

Щодо шайби, що буде знаходитися під гайкою, то вона може бути зроблена із болта, який виробник використовував для кріплення шарніра. Ці болти мають тонку голівку, яку легко просвердлити, та ніжку, яку легко відпиляти. Тобто, якщо немає відповідної шайби, то її можна зробити із цього болта. Наступний відеофрагмент показує такий болт та шайби, що зроблені із болтів такого типу:

Підсумовуючи, наш новий вузол для кріплення шарніра складається із:

  1. болт діаметром 2.5 мм (зовні)
  2. шайба виготовлена із різьбової вставки (всередині, між щойно зробленим отвором та шарніром)
  3. отвір в шарнірі
  4. шайба зроблена із болта, що використовувався виробником, або інша відповідна шайба (всередині, на шарнірі)
  5. гайка для закріплення всього вищевказаного до металевої кришки (всередині, на шайбі)

Разом, але без шарніра, вузол для кріплення може виглядати так:
Вузол для кріплення шарніра на верхню кришку Леново Y50

Також, для більшої наочності ці ж деталі показані на відео:

Ось фото зібраного лаптопа із закритою верхньою кришкою:
Lenovo Y50 із закритою верхньою кришкою та із трьома просвердленими отворами у ній для кріплення правого шарніра

У наступній статті буде показаний варіант рішення проблеми із вигинами основної частини ноутбука при закритті чи відкритті верхньої кришки.


17 Май 2019

Комментарии (заморожены на какое-то время)

На этой странице еще нет комментариев.


Интернет реклама